Bramy rolowane

Rolowane bramy garażowe to rozwiązanie wszechstronne – bramę zamontować można zarówno w budynkach nowo powstałych jak i już istniejących. Ważną zaletą bram rolowanych jest oszczędność miejsca. Pracująca w płaszczyźnie pionowej brama jest szczególnie dobrym rozwiązaniem tam, gdzie podjazd do garażu jest krótki lub prowadzi wprost na ulicę. Poprawia to znacznie bezpieczeństwo kierującego, gdyż podniesiony pancerz nie ogranicza widoczności. Dopływ światła zapewnić można montując w pancerzu profile z przeszkleniem.
Bramy rolowane to bramy w standardzie z napędem automatycznym, wyposażone w przełącznik kluczykowy lub centralę z pilotem. W przypadku braku prądu istnieje możliwość awaryjnego podniesienia bramy za pomocą korby.

Brama otwiera się pionowo w górę, a pancerz po zwinięciu znajduje się w skrzynce na zewnątrz (RGZ) lub wewnątrz (RGW) garażu nad otworem wjazdowym.

Pobierz broszurę

Vente RGZ

Brama RGZ

Vente RGW

rgw

Funkcjonalność

Oszczędność miejsca w garażu i na podjeździe gwarantuje zwarta budowa bramy: brak prowadnic podsufitowych oraz pionowe prowadzenie płaszcza.

Automatyka

Komfort zapewnia wyposażenie bramy w silnik, który jest w standardowym wyposażeniu każdej bramy rolowanej, bez dopłaty. Sterowanie odbywa się za pomocą wyłączników zamontowanych na ścianie tuż przy bramie. Jako dodatkowe wyposażenie można zamówić zdalne sterowanie za pomocą pilota.

Oszczędność

Właściwy poziom oświetlenia wnętrza i oszczędność energii w ciemnym pomieszczeniu (np. w garażu bez okien) można uzyskać montując w bramie profile z przeszkleniami. Dolna uszczelka komorowa, uszczelki szczotkowe w prowadnicach oraz uszczelka przykręcana do nadproża gwarantują mniejsze straty ciepła w garażu.

Bezpieczeństwo

Fotokomórka zamontowana w świetle bramy, połączona bezpośrednio z napędem gwarantuje bezpieczeństwo osób oraz przedmiotów znajdujących się w świetle wjazdu.