Bramy segmentowe

Bramy segmentowe otwierają się pionowo w górę, pod strop – połączone segmenty, prowadzone są na rolkach po prowadnicach – to ergonomiczne rozwiązanie sprawia, że przestrzeń wewnątrz garażu jest możliwie największa, a przed garażem nie potrzeba dodatkowego miejsca do swobodnego otwierania i zamykania bramy.
Mogą być obsługiwane ręcznie lub automatycznie – w każdym z tych przypadków obsługa jest prosta i bezpieczna.

Bramy segmentowe są dobrze zabezpieczone – wyposażone w proste i niezawodne systemy mechanicznego zabezpieczenia przed włamaniem – zamek i rygiel.
Zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną, dzięki temu, że wykonane są z segmentów o grubości 40 mm wypełnionych pianką poliuretanową, a wokół płaszczyzny bramy montowany jest system trwałych uszczelnień.
Sekcje bram garażowych wykonane są z blach stalowych ocynkowanych ogniowo i powlekanych poliestrem o grubości 0,5 lub 0,7 mm. Wypełnienie sekcji stanowi warstwa pianki poliuretanowej zapewniająca dobrą izolację termiczną i akustyczną. Dzięki temu bramy te posiadają jedne z najlepszych właściwości termoizolacyjnych na rynku: U=1,12[W/m2K]*.

Dla domów energooszczędnych , pasywnych mamy ofertę specjalną – bramę o zwiększonej grubości panela do 60 mm. Ta wyjątkowo ciepła brama posiada podwójne uszczelnienie dolnego panela, uszczelnienia międzysekcyjne oraz dodatkową uszczelkę obwodową, niwelującą mostki termiczne pomiędzy ścianą a kontownikami. Umożliwia to osiągnięcie współczynnika U=0,9 [W/m2K]*.

Solidna konstrukcja

 

Bez względu na to jak dobrze brama wygląda z zewnątrz, nie należy zapominać o tym, że powinna być przede wszystkim solidnie wykonana. Warto zatem sprawdzić, jak brama wygląda od wewnątrz.

W mechanizmach bram stosujemy rozwiązania, które ją wzmacniają, ułatwiają montaż i dopasowanie do przestrzeni garażu, a także zapewniają niezawodność i estetyczny wygląd również od środka.

Ocynk antykorozyjny

ocnyk antykorozyjny

Środkowe zawiasy

zawiasy

Kolorystyka

 

Bramy segmentowe dostępne są w ponad 200 kolorach RAL oraz kilkudziesięciu okleinach. Umożliwia to doskonałe dopasowanie bramy do elewacji i innych elementów stolarki.
Paleta oklein Krispolpaleta ral krispol